TFF 2'nci Lig Beyaz Grup'ta çaba eden Afjet Afyonspor Kulübü'nde yöneticiler, teknik takım, futbolcu ve çalışanlar ile spor kompleksinde tayin alan personeller için yapılan corona virüs testinin tamamının olumsuz olduğu açıklandı. Bu kararın ardındaki ekip birincil antrenmanını yaptı.

Corona virüs salgını nedeniyle TFF göre liglerin ertelenmesi kararı sonrasında izne gönderilen 2’nci Lig Beyaz Grup ekibi Afjet Afyonspor’da oyuncu, teknik heyet ve çalışanlar 21 Haziran’da kulüp tesislerinde toplandı. Afjet Afyonspor’da yöneticiler, teknik ekip, futbolcular ve kulüp çalışanlarıyla spor kompleksinde tahsis yapan personeller 22 Haziran’da corona virüs testinden geçti. İl Sağlık Durumu Müdürlüğü kadar görevlendirilen sağlık durumu ekibinin aldığı örneklerin laboratuvar analizleri tamamlandı ve 67 şahsiyet kafilede pozitif vakaya rastlanmadığı açıklandı. Afjet Afyonspor Kulübü’nün, Türkiye Futbol Federasyonu’na antrenman yapmak için yaptığı başvurunun olumlu yanıtlanmasının arkasında da oyuncular 3 ay aradan sonra ekip halindeki ilk antrenmanını yaptı.

BENZERSIZ: İNŞALLAH PLAY-OFF’TA BULUNAN TAKIMLARDAN OLURUZ

3 aylık aranın gerisinde hazırlıklara başlayan Afyonspor’da teknik direktör Ferruh Benzersiz, takımın son durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Corona virüs test sonuçlarının tamamının olumsuz çıkmasına sevindiklerini açıklayan Eşsiz, “Şükürler olsun corona virüs testlerimiz olumsuz çıktı. Antrenmanlarımıza başlama kararımızı aldık, ilk idmanımızı yaptık. Hayırlısıyla ligin durumu ile ilgili haberi alırız. İnşallah play-off oynanır ve biz de play-off’un içinde yer alırız. Takımımızda sakatımız yok, 2 oyuncumuz Almanya’dan gelecek. üstelik Iftihar Ramazan’ın vücudunda hafif bir kırgınlığı var. O idmana çıkmadı. Takımımız hemen tam, sakatlar da düzeldi. Dediğim gibi play-off maçlarında oynanırsa, çok istiyoruz çünkü oynanmasını, oynanırsa orada başarılı olup, bir üst lige çıkmayı kesinlikle istiyoruz. Biz de çünkü o kapasite var, takımın o gücü var. Sadece ben şu son dönemde Afyon şehrinin azıcık daha bu işe inanmasını istiyorum. Çünkü o konuda benim kişiye özel fikrim, azıcık eksiklik var” dedi.

“ŞEHRİN DİNAMİKLERİ HAREKETE GEÇMELİ”

Şehrin dinamiklerinin kulübe sahip çıkması gerektiğine de değinen Benzersiz, “Ben senelerdir bu işi yapıyorum, bir şehirde tamlık sağlanması lazım. Bunu da en iyi sağlayacak data spor takımıdır, futbol takımıdır. Bu da Afyonspor. Niye birleşemiyoruz bu işte ben anlamıyorum. hemen maalesef yalnız bırakıldık gibi geliyor bana. Lütfen herkesin hem maddesel keza manevi desteğine ihtiyacımız var. Birçok kulüpte bezginlik var. Sadece federasyonun yaptığı katkılarla kulüpler yürümüyor biliyorsunuz. İlla ama şehrin de dinamiklerinin harekete geçmesi lazım. Gözlemim birazcık o konuda ağır kaldık, yavaş kaldık. Biraz daha hızlanmamız lazım, yol almamız gerekli. Çünkü bu iş ekonomi olmadan dönmüyor, cümbür cemaat biliyor” diye konuştu.

“HİJYEN ŞARTLARINDAN DOLAYI GECİKMEMİZ OLDU”

2 haftalık sürecin hazırlanmak için tatmin edici olup olmayacağı konusuna da tarafsızlık getiren Eşsiz, şu ifadeleri kullandı:

“Şimdi oyuncularla dahası şunu konuştum; başlıca iki buçuk, üç avuç içi yakın kapalı kaldılar. Natürel evlerde yapılan idmanlarla cisim sağlamlığı ve kor idmanları denilen genel kuvvet idmanlarını yaptılar. Lakin son 15 gündür kendileri 20 dakikalık, 30 dakikalık, koşular vardı onları yaptılar. 18 Temmuz’a da bence azıcık geriden başlamış olduk. Normalde biz 2 hafta önce başlayacaktık biliyorsunuz. Maalesef belirsizlikten, hijyen şartlarından nedeniyle gecikmemiz oldu. Biz hemen otelde kalıyoruz. Otele devamlı müşteriler geliyor, gerçekten bu bizim için fazla sağlıklı yok. Hafife alınacak bir şey de değil. Akhisar’ın durumunu biliyorsunuz. Çok rahatız derken aniden 9 kişide Covid-19 çıkıyor ve derhal sıkıntıya girdi. İnşallah bizim için de o kadar olmaz. Lakin süre bizim için biraz can sıkıntısı gibi duruyor.”

Liglerin başlangıç tarihinin en azından Temmuz ayının son haftasına sarkıtılmasının daha sağlıklı olacağını vurgulayan Ferruh Eşsiz, “Biz de şunu istiyoruz, çünkü 1’inci Lig’in maçları 18- 19’unda bitiyor. Ola Ki bir hafta daha öteleyebilirler. Pek olursa oynarsak inşallah, bir hafta daha gecikirse bizim oynayacağımız maçlar biraz daha iyi olacak. Biz de hemen genelde çift antrenmanlara başlıyoruz. Sabahtan genel kuvvet gibi, akşam dayanıklılık top tekniği gibi çalışmayı düşünüyoruz. Yani iki idmanla şu bir haftalık, 10 jurnal süreyi geçirip takımımızın fazla üstelik hazırlık maçı oynayamayacağımız için kendi aramızda maç şartlarında oyuncuya forma giydirip 3-4 maç yapmayı düşünüyoruz tabii” biçiminde konuştu.

sizlere hepsigundem.com farkıyla sunulmuştur