AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, "AK Parti olarak Abdurrahman Dilipak'a dava açmaya hazırlanıyoruz." ifadesini kullandı. Şahin, yaptığı yazılmış açıklamada, kadına karşın maddesel ya da sözlü, her türlü şiddetin karşısında durmanın bir insanlık vazifesi olduğunu belirtti.

Maddi ya da sözlü kadına karşın şiddeti asla kabul etmeyeceklerini vurgulayan Şahin, "Katiyen müsamaha göstermeyeceğimiz insanlık dışı bir eylemdir, vicdansızlıktır. Emekleri, fedakarlıkları ve mücadeleleri ile dünümüzü ve bugünümüzü inşa eden ve geleceğimizi şekillendirecek olan kadınlar her türlü fikri ayrılığın ve tartışmanın üzerinde ve ötesinde, bizim için imtiyazlı bir yerdedir." değerlendirmesinde bulundu.

Şahin, şunları kaydetti:

"Kadınların adalet ve hür mücadelesini kendi mücadelesi gören AK Parti, bu konuda bugüne değin ortaya koyduğu kararlı ve tavizsiz tutumunu bundan sonra da sürdürecektir. Partimizin kurumsal itibarını zedelemeye, toplumsal barışımızı imha etmeye, halkın bir kesimini cinsiyet farklılığına dayanarak aşağılamaya yönelik ayrımcı ve basmakalıp söylemler yaptırımsız kalmamalıdır.

Bütün kadınların haklarını gözetmek için çalışmalarımızı devam etmek görevimiz ve sorumluluğumuzdur. Ayrıca AK Parti'li kadınlara dönük asla kabul etmeyeceğimiz açıklama ve nitelemelerle de mücadelemiz sürecektir. Bunu tedarik için zorunlu hukuki ve cezai müracaatlarda bulunmak ve yargısal süreçlerin takipçisi elde etmek tekrar tekrar öncelikli görevimizdir."

Şahin, köşe yazısındaki ifadeleri sebebiyle Abdurrahman Dilipak'a AK Parti olarak dava açmaya hazırlandıklarını bildirdi.

Varank: Kovid-19 tanısı için yeni bir sistem geliştirildi

 

Online kurbanlık talebi iki kat arttı

 

1 ay daha sonra birincil paylaşım: Karagümrük