Sağlık Durumu Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından kurban bayramında koronavirüs önlemlerini aksatılmaması için halka uyarılarda bulundu.

İlk olarak Kurban Bayramı mesajı yayımlayana Bakan Koca;" Ülkemize ve insanlığa hayırlar getirmesini, kardeşlik duygularımızı güçlendirmesini dilediğimiz Kurban Bayramımız kutsal olsun. Önümüzdeki günlerin huzurlu ve dinç olması için salgın hastalığa aleyhinde alınması gereken tedbirleri alalım. Bayramı izleyen günlerimiz de iyi olsun." ifadelerini kullandı.

Ülkemize ve insanlığa hayırlar getirmesini, kardeşlik duygularımızı güçlendirmesini dilediğimiz Kurban Bayramımız kutsal olsun. Önümüzdeki günlerin huzurlu ve dinç olması için salgın hastalığa karşı alınması gereken tedbirleri alalım. Bayramı izleyen günlerimiz de iyi olsun.

— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) July 31, 2020

Arkasından, maske uyarısında yer alan Bakan Koca, "Bayram kıyafetleri cilalı mı?" yazılı maske fotoğraflarıyla vatandaşları uyardı.

pic.twitter.com/B36iearZZu

— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) July 31, 2020

Bakan Koca yaptığı son paylaşımda ise bayramların klasiği olan el öpme alışkanlığına değinerek bu sürçte yapılmaması gerektiğini belirterek; "El öptürmeyelim, el öpmeyelim. Büyük küçük, elimizden geleni yapalım." dedi.

El öptürmeyelim, el öpmeyelim. Büyük küçük, elimizden geleni yapalım.

— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) July 31, 2020

Ayasofya Camii'de ikinci cuma namazı

 

Bakan Albayrak'tan Kurban Bayramı mesajı

 

Aşı için yeni tarih verildi: Ekim