Aile, Egzersiz ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Biz Bize Yeteriz Türkiyem Kampanyası"nda toplanan 2 milyar lirayı aşkın bağıştan 1,2 milyon ihtiyaç sahibi haneye 1000'er lira ulaştırdıklarını, Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında sağlanan yardım ve yardımların da 30 milyar liraya yaklaştığını bildirdi.

Selçuk, yazılı açıklamasında, "Biz Bize Yeteriz Türkiyem Kampanyası"na bugüne kadar 2 milyarı aşkın bağış yapıldığını belirtti.

Devlet-insanlar el ele vererek, yeni müşteri koronavirüs (Kovid-19) salgınından etkilenen vatandaşlara takviye olmaya devam edildiğini, yardımların gereksinim sahibi vatandaşlara ulaştırıldığını kaydeden Selçuk, "1,2 milyon gereksinim sahibi haneye 1000'er lira nakdi takviye verdik. Kampanya zarfında toplanan miktarın kalanını da ihtiyaç sahibi hanelere ulaştırmaya devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Sosyal Koruma Kalkanı dahilinde yapılan ödemelere dair bilgileri de paylaşan Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, "Sosyal Koruma Kalkanı" kapsamında vatandaşlara sağlanan takviye ve yardımlarda 30 milyar liraya yaklaşıldığını duyurdu.

Enerjide 'yeşil tarife' dönemi başladı

Tatil için villa kiralamak isteyenlere kayda değer dikkat