ABD merkezli medya devi News Corporation’da Rupert Murdoch’un oğlu James Murdoch yönetim kurulu üyeliğinden istifa etti. James Murdoch, istifa açıklamasında “editoryal içerik anlaşmazlıklarına” sinyâl etti. BBC’nin haberine tarafından, “şirketteki stratejik kararlara dair uyuşmazlık” da istifada rol oynadı.

James Murdoch, the Wall Street Journal dahil çoğu basın kuruluşunun sahibi olan News Corp şirketinin iklim değişikliğiyle ilgili yayınlarını daha önce eleştirmişti.

BABA TRUMP’I, OĞLU BIDEN’I DESTEKLİYOR

BBC Kuzey Amerika muhabiri David Willis’e göre, baba ile oğul arasında son yıllarda politik anlaşmazlıklar da ortaya çıktı. Baba Murdoch, mevcut muhafazakar başkan Donald Trump’a takviye verirken, oğlu Demokratların başkan adayı Joe Biden’ın kampanyasına yüzlerce bin dolarlık katkıda bulundu.

Willis, James Murdoch’ın ayrılışıyla babasıyla aynı politik çizgiye sahip Lachlan Murdoch’un şirketteki ağırlığı artacak. İngiltere’de The Times, The Sun ve The Sunday Times gazeteleri, Avustralya’da da The Australian, The Daily Telegraph ve The Herald Sun gazeteleri News Corp şirketine ait.

1972 doğumlu olan James Murdoch, 21st Century Fox şirketinin CEO’su idi fakat şirket geçen sene Walt Disney’e 71,3 milyar dolara satıldı.

Ünlülerin Twitter hesaplarını ele geçirenler tutuklandı!

Trump'tan TikTok açıklaması: Yasaklayacağız!