Bodrum Gündoğan’da evi bulunan Müjde Ar, geçtiğimiz günlerde Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a açık mektup yazmıştı. Ressam, BVS Bosphorus Resort Hotel’de hizmet veren Günay Restaurant’ın yarattığı gürültü kirliliği nedeniyle şahsı ve komşularının rahatsız olduğunu dile getirmişti:

“Yasaların tarafınıza emrettiği görevleri yerine getirmez ve mevcut hukuksuzluğun devam etmesine göz yumarsanız, ilgili işletmeye illegal bir biçimde canlı müzik ruhsatı verirseniz çevre sakinleri olarak, yalnızca adı geçen illegal işletmenin karşı olmayacağız, hukuk aracılığıyla sizin ve belediyenizin de aleyhinde olacağız.”

Hürriyet'in haberine tarafından; Ar, mektubuna karşın yönetimsel karar alınmaması üstüne bu kere Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, BVS Bosphorus Resort Hotel ve Günay Restoran’a dava açtı.

Ar, dava açtığını, “Tarafımca ve başkalarınca işletme ile alakalı çoğu şikayet ilgili kurumlara iletilmiştir. İlgili şikayetler sonucunda işletme hakkında Bodrum Belediyesi’nce yönetimle ilgili para cezaları kesilmiştir. Oysa şamata kirliliğinin önlenmesine dönük herhangi bir yönetimle ilgili karar ya da netice alınamamıştır. Dosyaların savcılık aşamasında olduğu, tarafımıza husumet yöneltme amacı güden işletmece gizlenmektedir. Tarafımızın olayı şahsileştirmek gibi bir çabası yoktur. Gürültü kirliliğine neden olan işletmenin vurdumduymaz eylemlerinin sonlandırılması için yürütülen bir hukuk mücadelesi vardır. Ne var ancak bütün şiddeti ile şamata kirliliği devam etmektedir" sözleriyle duyurdu.

'HAKKIMIZI ARAYACAĞIZ'

Bodrum Gündoğan’da bulunan BVS Gruop bünyesindeki BVS Bosphorus Günay Restaurant’ın ruhsatsız müzik ve şamata yaptığı gerekçesiyle Bodrum Belediye Başkanı’na şikayet mektubu yazan Müjde Ar’a yasal cevap geldi. BVS Group yaptığı açıklamada usta Müjde Ar’ın ticari itibarlarına zarar veren bir hamlede bulunduğunu vurgulayarak, haklarını hukuki yoldan arayacaklarını belirttiler.