Rusya Federal Havacılık Kurumu Rosaviatsiya'dan yapılan açıklamada milletlerarası uçuşların bitmiş başlamasının arkasında yarın yapılacak birincil yurt dışı seferlerin Rus havayolu şirketleri Aeroflot ve Pobeda ile THY ve Pegasus Havayolları göre gerçekleştirileceği belirtildi.

Açıklamada, “Kısıtlamaların kaldırılmasından sonradan Aeroflot havayolu şirketinin Moskova-İstanbul rotasındaki birincil tarifeli seferi yarın saat 07.50'de Şeremetyevo Havalimanı'ndan yapılması planlandı. Şirketin yarınki uçuş listesinde benzer rotada 2 tarifeli seferi daha yer alıyor” ifadelerine yer verildi.

Açıklamaya tarafından Pobeda havayolu şirketi ise Moskova'daki Vnukovo Havalimanı'ndan İstanbul'a bir uçuş gerçekleştirecek. 01.20'de ise İstanbul'dan THY'nin birincil uçağının Moskova'ya inmesi bekleniyor. THY, pazardan itibaren Saint Petersburg, pazartesinden itibaren de Rostov kentlerine uçuşlarına her tarafta başlamayı planlıyor.

Sputnik’in haberine göre açıklamada hem Antalya, Bodrum ve Dalaman'a uçuşlara tekrar resmi olarak müsade verileceği 10 Ağustos'tan itibarense 7 Rus hava taşımacısının  daha Türkiye'ye uçmayı planladığı belirtildi ve şunlar ifade edildi:

“10 Ağustos'tan itibaren Türkiye'ye yapılacak tarifeli ve charter seferlerin sayısı kayda değer ölçüde arttırılacak. Rus S7, Ural Havayolları, Royal Flight, Nordwind Airlines, Azur Air, Rossiya ve iFly havayolu şirketleri uçuşlara başlamayı planlıyor.”

DSÖ korkutucu virüs rakamlarını açıkladı

Korona virüste ölü sayısı 17, olgu sayısı 982

İngiltere normalleşmede frene bastı