Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde meydana çıkan çatışmada şehit olan Piyade Teğmen Yunus Gül'ün naaşı, Adıyaman'da toprağa verildi. Adıyaman Yeni Kabristan morgundan alınan 29 yaşındaki Gül'ün Türk bayrağına sarılı naaşı, Yeni Mezarlık Camii'ne getirildi. Protokol üyeleri, şehidin eşi Hülya, annesi Rukiye ve babası Ali Gül ile öteki yakınlarına taziyelerini iletti.

TABUTUNA SARILIP AĞLADILAR

AA'da yer alan habere kadar baba Ali Gül'ün metanetini koruduğu törende şehidin yakınları tabuta sarılarak göz yaşı döktü. Şehidin eşi Hülya Gül, cenaze töreni öncesinde 2 aylık oğlu Metehan Gül ile konuşurken, "Benim yürek gözüm açık yok sen gördün mü babayı? Baba sana ne dedi? Oğlumun yürek gözü açık, o babasını fark etti" ifadesini kullandı.

CENAZEYE FAZLA SAYINDA VATANDAŞ KATILDI

İl Müftüsü Mehmet Taşcı'nın kıldırdığı cenaze namazının ardındaki şehidin naaşı, Yeni Mezarlığı'ndaki şehitliğe defnedildi.
Törene şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, AK Parti Adıyaman milletvekilleri Ahmet Aydın, Yakup Taş, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, Rize Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin ile diğer protokol üyeleri ve çok sayıda yurttaş katıldı.

sizlere hepsigundem.com farkıyla sunulmuştur