New York’ta pedofili milyarder Jeffrey Epstein ve ona destek etmekle suçlanan eski sevgilisi Ghislaine Maxwell hakkındaki bir davanın dosyaların erişime açılması arasında ABD eski Başkanı Bill Clinton’ın da bulunduğu birçok isime ilişkin bilinmeyen iddialar ortaya atıldı.

CLİNTON’DAN YALANLAMA

New York Post’un haberine tarafından, Epstein ve Maxwell’i cinsel istismarla suçlayan Virginia Roberts Giuffre, mahkemedeki ifadesinde eski başkan Clinton’un 2011 yılında Epstein’a ait Karayipler’deki Little St. James adasını ziyaret ettiğini söyledi. Habere kadar, adada Clinton’ı görünce hayran eden Giuffre, eski başkanın adada ne yaptığını sorduğunda Epstein’ın kendisine “Clinton’ın bana bir iyilik borcu var” dediğini öne sürdü. Söz konusu iddia Clinton’ın sözcüsü göre yalanlandı. Guiffre, Epstein’ın sevgilisi Maxwell’in kendisini 2000 yılında seks kölesi olarak işe aldığını bahis ediyor.

ZORLA İLİŞKİYE GİRDİ

Mahkemedeki ifadelerde, Epstein ile arkadaşlığı tartışmalara konu olan İngiltere Prensi Andrew hakkında da göze çarpan bölümler mevcut. Giuffre, Andrew’ı 18 yaşından ufak kız çocuklarıyla zor kullanarak cinsel ilişkiye girmekle suçluyor. Epstein’in merkezinde olduğu pedofili ve taciz skandallarının son perdesinde Maxwell, FBI tarafından geçen ay gözaltına alınmıştı. Maxwell hakkında New York federal savcılığı kadar yürütülen soruşturma kapsamında 4 farklı itham bulunuyor. Bunlar arasında reşit olmayan kız çocuklarını temin etme ve pazarlama suçu da bulunuyor.

66 yaşındaki milyarder Epstein, hakkındaki federal suçlarla ilgili yargılanmayı beklerken kendisini asarak tutuklu bulunduğu hücrede intihar etmişti. Epstein, daha önce Florida eyaletinde hakkındaki cinsel istismar ve kız çocuklarını pazarlama suçlarıyla ilgili olarak 2008 yılında suçlarını kabul ederek bir uzlaşma yapmıştı.